Sklepy

PORTSIDE

Portside

Prosto z portu

Tak się jakoś dziwnie składa, że większość istot żyjących w wodzie jest dla nas dobra. Nie, nie chodzi o foki, które klaszczą na nasz widok w oceanarium. Chodzi o nasze zdrowie. Jeśli zapytasz dietetyka, które mięso jest dla ludzi najzdrowsze, to ani chybi powie Ci, że „mięso ryb – podstawa najzdrowszej diety śródziemnomorskiej”. Oczywiście takie ryby czy owoce morza muszą być przy tym świeże. I takie właśnie mają w delikatesach Portside w Browarach Warszawskich.

Ryby, jak wiadomo, pomieszkują sobie zarówno w morzach i oceanach, jak i nieco bliżej Warszawy – w rzekach i jeziorach. I te słodko-, i te słonowodne mają w sobie to „coś”, dlatego nie dziwota, że w Portside znajdziesz jedne i drugie. Ale na rybach świat wodny się nie kończy, więc w ofercie tych delikatesów nie mogło zabraknąć owoców morza, którym również przypisuje się rozmaite właściwości, by wspomnieć choćby o tych afrodyzjakalnych. Łatwo się zakochać w tutejszych mulach i małżach św. Jakuba. Wertując internetowe opinie o sklepie Portside można odnaleźć także wpisy entuzjastów tutejszych krewetek i past rybnych, ale też fanów skandynawskiej zupy rybnej. Ale najwięcej pochlebstw zbierają ich... ryby.

Oprócz łososia, dorsza i halibuta można tu trafić na mniej znane i niemniej doskonałe latterini czy mieczniki. Portside ma swojej ofercie ryby świeże (surowe i patroszone), kuszące złocistą skórką i dymnym aromatem ryby wędzone, garmaż oraz przetwory rybne, a nawet gotowe dania. No i słusznie, bo przecież nie każdy ma czas i nie każdy potrafi przyrządzić perfekcyjną zupę rybną, kotlety, pulpety czy inne ragout? Mocną stroną Portside są też ich pasty rybne. Pokaźną przestrzeń zajmują tu również „owoce morza”, a wśród nich takie tuzy, jak  krewetki, kalmary, kraby, a nawet ośmiornice czy rzadko spotykane w Warszawie wędzone krewetki!

Co ciekawe – Portside myśli nie tylko o tym, co do gara, ale też – jak to wszystko podać. Dlatego można tu kupić także rozmaite akcesoria do dań rybnych - specjalne sztućce i narzędzia do wydobywania pełni smaku ze skorupiaków. A skoro we wstępie mowa była o „zdrowej diecie śródziemnomorskiej”, to warto dodać, że możecie też tutaj kupić oryginalne włoskie makarony i oliwy do śródziemnomorskich potraw. Wszystko po to, by zapewnić sobie doświadczenie kulinarne możliwie bliskie tym z nadmorskich restauracji.

Tip dla leniuchów:

Nie ma lepszej metody, by kupić w Portside idealnie trafione rarytasy niż wpaść na Krochmalną i pociągnąć za języki bosmanów za ladą, bo oni naprawdę potrafią doradzić, a ich rada jest co najmniej tak dobra, jak ich dorada, ale... Jeśli ktoś nie ma za dużo czasu, to może zamówić zakupy z dostawą do domu. Szczegóły na stronie portside.

Adres:
ul. Krochmalna 59 

Czynne:

poniedziałek - piątek
10.00-19.00
sobota
10.00-15.00

+48 519 495 326
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Portside znajduje się też jedna mocno zaskakująca półka z sygnaturą „Mare e Monti” („Morze i góry”), a na niej upolujecie właśnie owo „monti”, czyli... mięso wołowe z górskich hodowli.

A tak w ogóle to ten dopisek „Prosto z portu”, który zamieszkał w tytule, nie jest szczególnie na wyrost. Właściciele tych delikatesów sprowadzają towar prosto z łajb i kutrów na różnych szerokościach geograficznych. Ryby i owoce morza dostarczane są do Polski bezpośrednio z targów rybnych m.in. we Włoszech i Niemczech. Można zatem śmiało rzec, że owoce wód biorą dla Was z najlepszych źródeł. Na to, by dostarczać je z „gwarancją świeżości” też znaleźli sposób. Portside pozyskał inwestorów, dzięki którym zapewnia unikatowe metody dystrybucji swoich produktów, dzięki czemu są one tak świeże, jak gdyby przed chwilą trzymał je w dłoniach dumny z ich złowienia rybak. Ale jeśli ktoś woli twarde do...wody, że „owoce wody” z Portside są nie z tej ziemi, niechaj po prostu wpada do Portside w Browarach Warszawskich – wejście od ul. Krochmalnej.

Okazje w Port Royal

KAWA Z DOWOLNYM CIASTKIEM

dla pracowników Browarów Warszawskich

3

Croque na brunch -20% z kodem wiosna

-20%