Wystawa fotografii Hashtagalka w Browarach Warszawskich
Do 12 grudnia na rurociągu, wzdłuż woonerfu Haberbusha i Schielego można oglądać wystawę zdjęć Aleksandra Małachowskiego, znanego w mediach społecznościowych pod pseudonimem Hashtagalek. Prace poświęcone są historycznym wnętrzom Domu Słowa Polskiego, który przejdzie wkrótce rewitalizację w ramach projektu Towarowa 22.
Fotografie Hashtaglaka dokumentują wnętrza Domu Słowa Polskiego, który był największym zakładem poligraficznym w czasach PRLu, a już wkrótce zyska nowe funkcje w ramach inwestycji Towarowa 22, realizowanej przez Echo Investment, AFI Home i Archicom Collection.
Cały wielofunkcyjny projekt Towarowa 22 ma polegać na recyklingu nie tylko idei, ale w jak największym stopniu recyklingu materiałów i elementów zastanych. Z wyeksploatowanych przestrzeni powstanie nowa, tętniąca życiem część miasta. Upcykling zapewni starym materiałom nowe życie. Zachowane zostaną nie tylko detale – takie jak kostka brukowa z kruszywa historycznych hal, ale też wielkie dźwigary, które staną się podstawą wielopoziomowych ogrodów.
- Pod kilkoma względami ten projekt był wyjątkowy. Po raz pierwszy sfotografowałem nie tylko inwestycję i jej budowę, ale też surowy obiekt – Dom Słowa Polskiego, na chwilę przed rozpoczęciem prac. Sama sesja to wędrówki po opustoszałych halach i korytarzach pełnych historii. Przestrzenie przemysłowe i przedmioty z przeszłości okazały się niezwykle fotogeniczne, co widać na zdjęciach. Po dwóch latach wróciłem, by uwiecznić budowę, której świetliki i surowy beton tworzą idealne fotograficzne połączenie. Zapraszam do obejrzenia galerii, która ukazuje 10 lat mojej twórczości – mówi Aleksander Małachowski.
Aleksander Małachowski, Hashtagalek – fotograf architektury, magister sztuki, współtwórca kursu ProjektFotografia.pl. Autor słynnej pracy „Polska Gościnność”, symbolu solidarności Polski z Ukrainą, absolwent Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK. Od 10 lat skupia się na geometrii, symetrii i minimalizmie, wykorzystując zaawansowaną postprodukcję do uzyskania graficzno-malarskich efektów. W swoich pracach upraszcza rzeczywistość dzięki skrótowi perspektywicznemu i obiektywom długoogniskowym.
Gorąco zachęcamy do spacerów po Browarach Warszawskich i obejrzenia prac.