Restauracje

MYKONOS
Greek Restaurant & Bar

MYKONOS

Ja sas Warszawo!

Kojarzysz muzykę z filmu „Grek Zorba”? Włącz ją sobie teraz w myślach, szeroko rozłóż ramiona i przypomnij sobie, jak to się tańczy. To Ci mniej więcej pozwoli poczuć się jak w MYKONOS w Browarach Warszawskich.

Filozofię życiową Zorby można by opisać zdaniem: „Ciesz się chwilą, bo życie jest za krótkie, by go nie kochać”. I gdyby to „zdanie” przełożyć na „danie”, to byłoby to właśnie danie kuchni greckiej, uznawanej za najzdrowszą kuchnię świata.

Padło tu nazwisko Zorba, ale tak naprawdę bohaterem tej historii jest Theodoros Vogdanos. I to jego nazwisko od lat jest doskonale znane miłośnikom greckiej kuchni w Warszawie. Vogdanos kluczowe składniki swoich dań sprowadza bezpośrednio z Grecji – oliwy, jagnięcinę, niezbędne w greckiej kuchni sery feta, manouri i graviera oraz oryginalne greckie zioła, oliwki i marynaty. MYKONOS to kolejna po Paros i El Greco restauracja tego ambasadora greckiej kuchni w Warszawie. 

W tutejszym menu znajdziesz klasyczne greckie mezze (przystawki). Zostaw sobie miejsce na takie dania jak moussaka, paidakia (grillowane kotleciki z combra jagnięcego), souvlaki, pikantne kotleciki mielone, ośmiornicę z grilla, grillowaną doradę, okonia, dorsza czy homara, krewetki, małże a nawet szprotki w wersji greckiej. A nie wspomnieliśmy jeszcze nawet o rozbudowanej ofercie lunchy, które codzieni przygotowuje team chefa Vogdanosa. Wpadaj i sprawdzaj.

Zaimponuje Ci z pewnością także tutejszy arsenał win, zarówno greckich jak i tych z całego świata. A gdzie wino i grecki szef, tam taniec i śpiew. A dobra zabawa kocha przetrzeń. I właśnie dlatego MYKONOS jest naprawdę ogromnym lokalem z niemałym tarasem zewnętrznym. Tak, szczęście potrzebuje przestrzeni. Tu znajdziesz jedno i drugie.

 

Tip dla miłośników greckiej rozpusty

Grek Zorba to dzieło opisujące Greków, jako ludzi życzliwych, miłujących muzykę, taniec i śpiew, a nade wszystko dobrą kuchnię i wynikającą z obcowania z nią radość życia. Jeśli takiej radości w greckim wydaniu ostatnio Ci trochę brakuję, zarezerwuj stolik w MYKONOS. A tytułowe „Ja sas” to po grecku „witaj”. Bardziej znane nam z greckich wakacji określenie „kalimera” to powitanie „przed południem”, a z kolei „kalispera” - wieczorem. A ponieważ zapraszamy tu i na śniadania i na kolacje, to „ja sas” lepiej oddawało ducha lokalu.

Adres:
ul. Grzybowska 62

Czynne

pn - czw
12.00 - 00.00
pt - sob
12.00 - 02.00
nd
12.00 - 00.00
 
 

+48 502 745 555
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Okazje w Mykonos

KAWA Z DOWOLNYM CIASTKIEM

dla pracowników Browarów Warszawskich

3

Croque na brunch -20% z kodem wiosna

-20%