To tam, w samym sercu Woli, w 1919 roku przyszedł na świat kompozytor i pianista Mieczysław Wajnberg - autor opery “Pasażerka”, symfonii “Kadisz”, twórca muzyki filmowej i dzieł, które dziś odkrywane są na nowo przez wykonawców na całym świecie.
Wernisaż wystawy odbył się 5 września 2021 roku a dziś gości również w przestrzeni Browarów Warszawskich, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie prezentowanej na fotografiach okolicy.
Przyjdź na wystawę i zobacz opuszczone i niszczejące kamienice, w których po dziś dzień tli się blask ich dawnej urody i wrażliwości. Mamy nadzieję, że tak jak i na nas – na Tobie również zrobi ona ogromne wrażenie, a utrwalone obrazy zostaną z Tobą na dłużej.
Zapraszamy!
Obok tych kadrów nie da się przejść obojętnie!
Woonerf, Browary Warszawskie
ul. Haberbuscha i Schielego
DOM KOMPOZYTORA
To tu, na Woli urodził się kompozytor i pianista, Mieczysław Wajnberg. Autorka zdjęć, Agnieszka Stępka w niepodrabialnym, reporterskim stylu prezentuje żywe pustostany - niszczejące kamienice, z których po dziś dzień przebija blask dawnej świetności.
Poznaj historię szczególnie bliską naszemu wolskiemu sercu.
A może ta czarno-biała wystawa zainspiruje Cię, by pójść kilka kroków dalej i na żywo utrwalić w pamięci ocalałe pozostałości po dawnej Warszawie.
Domówka u Wajnberga to zbiór 12 unikalnych fotografii przedstawiających kadry “wolskich ostańców” - opuszczonych, wczesnomodernistycznych kamienic przy Żelaznej 66. Za czarno-białe ujęcia odpowiada Agnieszka Stępka - laureatka konkursu fundacji Sfera Harmonii i Instytutu Mieczysława Wajnberga. Na zdjęciach, fotografka uwieńczyła wyjątkowe kadry wciąż żywych, warszawskich zabytków.